Oğuzhan Ceyhan | Karma Astroloji
DANIŞMANLIK VE KADER


Bugüne kadar , Karma Astroloji ve Danışmanlık olarak sizlere, her zaman kaderinizi belirleyenin seçimleriniz olduğunu anlatmaya çalıştık. Bizlere Astrolojik haritalarının analizi için gelen , hemen hemen herkes duyacaklarından endişelenip, heyecanlanmıştır. Bu yaşadıkları, bazen tatlı , bazen sıkıntı veren ızdıraplar, hayatlarında onların tahammül edebileceklerinden daha fazlasına katlanmak zorunda olacaklarının haberini alma endişelerinden kaynaklanır. Onları bu açıdan , bir Astrolog olmayan yanım ile anlamaktayım. Ancak tüm bu sorunları farklı bir yönden görme imkanı veren Astroloji ile kendime ve onlara kapılar açabildiğim için de şanslı sayıyorum kendimi.
Ne yazık ki, Tanrı ' nın bizler için çizdiği yolların amaçlarını anlamak, zaman içerisinde çok az insana nasip olmuştur.
Onu ve kendimizi anlamaya çalışan yolumuz, çok uzun sürmüştür. Kendi yarattığımız engelleri de bu yolun uzatıcılarına katar isek, epeyce uğraş vereceğiz demektir. Bu akışın nedenlerini anlamakta güçlük çeksek de, yine de bir yardımcımız var ki, büyük yaratıcı, süreçlerindeki prensiplerin ve nedenlerin izlerini bizlere göksel olarak vermiştir. Yeterince yakından bakmak istersek ve gözlerimiz ve gönüllerimizdeki perdeyi kaldırırsak, bunları görebilir ve hatta daha ileri gidebiliriz.
Her şeyin bir matematiksel döngü içinde olduğunu, bırakınız Astrolojiyi , öncelikle Astronomiye bakarsanız açıkça görürsünüz. Buradaki olağanüstü döngüsellik, düzenin kendisi pek çok soru ile birlikte , büyük bir hayranlık duygusu doğurur.
Garip olan şudur ki biz insanlar, neredeyse gözle görmeden olan bitene pek inanmayız. Artık Matrix ' i de hesaba katarsak ona da inanmamaktayız. Çok klasik bir yaklaşım ile, televizyonu izlememizi sağlayan dalga boylarını göremeyiz, ancak harika bir izleyiciyizdir. Bu bakış açısı ile, Astronomik pek çok araştırma, ispat ve bilgiye sahip olmama rağmen, yaşamımın çoğunu, içinde bulunduğumuz evreni ,paylaştığımız her parça ile açıklamanın yollarını aradım, ve şanslıydım ki, böyle insanlar ile İngiltere ' de çalışma şansım oldu.
Gördüm ki, içinde yaşadığımız bu oluşun, içinde bulunan biz, deneye ortak olarak deneyi etkilemekte olan bilim adamı gibi yaratılışı etkilemekteyiz. 
Varlığımız , tensel olarak her şeye temas etmese bile, enerjisel olarak bilemediğimiz uzaklıklara ulaşmaktayız. Merak edenler ve hala görmemiş olanlar var ise onlara, 'Kirlian' fotoğrafçılığını biraz incelemelerini tavsiye ediyorum. Artık, göremediklerimizi de göstermeyi başaran pek çok cihaz geliştirilmiştir. Etkinlikleri de göz ardı edilemeyecek durumdadır. 
Bizlerin bir cihaz ile tespit etmeye çalıştığımız enerjilerin varlığını, gözlerimizi göklere çevirdiğimizde de inkar etmekteyiz. Oysa bunun çok basit bir örneği olan bir gravitasyon olayını Ay ile Dünyamız arasında görmekteyiz. Ay yüzünden değişkenlik gösteren vücut sıvılarının ve karakterlerin pek çok şeklini görmüşüzdür. Bazı dolunaylar da ne kadar asabi olabileceğimizi, yada kolumuzu bile kaldıramayacak kadar yorgunluklar yaşadığımızı hatırlayalım. Bu basit etkileşimin geçerliliğini doğrulayacak Astronomik verilerden biri iki gök cismi arasındaki uzaklıktır. Ve yine bu sebepten dolayıdır ki, Astrolojik verilere temel olan etkileşimler, dünya ile diğerleri arasındaki mesafeler yüzünden Astronomlar tarafından inkar edilmektedir. 
Hayatın uzaklardaki kaynağının resmini çekmeye çalışan gök cisimleri yapmaya çalışıyor, Kendimizin aşamadığı uzaklıklara uzay araçları gönderiyor, sonuçları sabırla bekliyor, ancak bize yakın olan her gerçekliğin, yalnızca bir öncekinden kaynaklandığını söyleyen deterministik ilkeye de sonsuz bir bağlılık duyuyoruz. 
Çağının ötesini görmeyi başarmış bazı insanlar , kokuşmuş çağları atlamamıza neden olmuştur. Ne mutlu ki onlar var!
İnsanlar, evrenin uzaklarına gitmeye çalışıp bir öncekini ,bir sonrakinin yaşam önkoşulu koyan deterministik ilke ile açıklamalar peşinde koşarken, makro oluşun, mikro oluş ile benzerlik taşıdığının ve rasgeleliğin mikro düzeyde varolan ve ölçülebilen enerjisel aktivasyonlarını gözden kaybederler. Atom altı parçacıkların birbirine olan uzaklıkları , boyutlarına göre inanılmaz ölçülerdedir. Elektronlar, çekirdek etrafında 2.18 x 108 cm hızla dönerler.
Bu yapı Güneş sistemindeki gezegenlere benzetilse de, temelde büyük bir fark vardır tabii ki; Güneş sistemi kütle çekim kuvveti, atom sistemiyse elektrostatik kuvvetler üzerine kuruludur. Söylemeye çalıştığım şey şu ki ; etkilerin aralıklarını sınırlamak yada olabilirliklerine önkoşul koymak , biz insanların inisiyatifinde yada bilgi gücüne ait değildir.
Bu yüzden evreni ve adına her ne derseniz deyin, oluşları anlamanın en büyük kolaylıklarından biri sonuçlara bakmaktır. Öyleyse, kalbimizin gözünü açarak, olmakta olanların sonuçlarından, izlerini takip edersek, aralarında göksel hareketlerinkini görebilirsiniz. Bu hareketler asla tamamen bir sebep niteliğinde olmayıp, sebebin parçası ve işaretçisidir.
Benim danışmanlıklarımda izlediğim yol, safça , duru ve önyargısız bir şekilde, yılların, yüzyılların , bin yılların bugünlere bir şekilde taşıdığı gezegenlerin, sabit yıldızların, Güneşlerin, takımyıldızların gizemli birlikteliğini okumaktır. Yukarıda anlattığım mesafelerin imkansızlıklarını düşünmeden, yaratıcının büyüklüğünde, ne kadar küçük büyüklükler olduğumuz hatırlayarak yoluma devam etmektir. 
Bu büyük imtihan denizinde, gelecek , şimdi de ve geçmişte izlerini her zaman bir yere bırakmıştır. Ve yalnızca düşüşte olacak olan bir grafik yoktur. Her zaman değişmek ve büyümek, olgunlaşmak , sorunlarını çözmeyi gerçekten yürekten isteyen insan için devrilmeyecek bir duvar, ışığı yanmayacak karanlık bir yol yoktur.
Unutmayınız ki, kötüyü ancak insanoğlunun nefsi ve sonu gelmez arzuları şekillendirir. Şeytani fikirleri besleyen ancak insanoğludur. Hayatınızda kararmış bir yer görüyorsanız, onun kaynağını kendimizde aramayı deneyelim. Hiç bir şey sebepsiz ve amaçsız değildir. Rasgelelikte bile!!
Zamanın taşıdıklarında ve onu taşıyış şeklinde büyük bir gizem vardır. Tanrı ve oluş için bir 'an' olan zaman dilimi , bizim için koca bir yaşamdır. Ana sığmayan , anlar ile büyük bir an içinde olan oluşun bir parçayız. Onu şekillendirmeye devam ediyoruz. İyi niyet ve iyiye gitmek için çabalarımız, düzelmek ve düzeltmek için olan mücadelelerimiz her birimizin değişmez gibi görünen astrolojik haritalarından mucizeler yaratabilir. 
Astrolojinin hangi aşamasında bir bilgiye sahip olursak olalım, her zaman olumlu yönde büyük bir değişime tüm evrenin evet demeye hazır olduğunu bilmeliyiz. Zaten bu disiplinin amacıda kehanet değil, üzerinde yürümeyi seçtiğimiz zor yol için kılavuzluk etmektir. Yol göstererek, çabuk değil ancak daha doğru ve daha az zarar ve daha çok bilgi ile ilerlemenin kapısını aralamaktır.
Saygı ve sevgilerimle, 
Astrolog Oğuzhan Ceyhan (Her hakkı saklıdır)

 

 

 

Bu web sitesi 2018 yılından tibaren Ayşe Balın tarafından hazırlanmıştır.


DİĞER YAZILAR
Ezoterik Astroloji Kitabı
Karma ve Dharma
Tutulmalar
ALTIN ÇAĞ GERÇEKTEN GELDİ...
ASTROLOJİ VE İSLAM DİNİ
Orbium
13 Ocak 2018 Şİle Semineri
Astrolojik Bebekler
Değerli Hocamızın Milliyet'e verdiği Röportaj
Uzaman Astrolog Oğuzhan Ceyhan Ekolünden Peter Mark Adams
Yıldızlar ve Element İlişkileri
Beyin dört ana dalga boyunda titreşiyor
Upanişadlar
Uranyen astroloji
Sinem Leyla'dan
Astrolojinin Tarihi
Mısır Mitoloji ve Tanrıları
Gökyüzü Hareketleri
Ruhun İlahi Devinimi
Temel Astrolojik Bilgiler
Sözlük
OĞUZHAN CEYHAN

Caddebostan

0216 411 88 49
BAĞLAN
EĞİTİMLER
ASTROLOJİDE İHTİSASLAŞMA
OĞUZHAN CEYHAN İLE İLERİ SEVİYE ASTROLOJİ
Oğuzhan Ceyhan ile Karma ve Kehanet Sanatı Eğitimi 3. Sınıf
TEMEL VE ORTA SEVİYE ASTROLOJİ SINIFI
TEMEL VE ORTA SEVİYE ASTROLOJİ SINIFI
Astroloji ve Dişil güç
Tarot ve Bilinç Dışı Arketipler Eğitimi
EĞİTMENLER
Oğuzhan Ceyhan
Zeynep Ceyhan
Ayşe Balın
Vajrayana Kukai Pınar
Gülnihal Öztürk
Didem İlhan
Zeliha Göker
MEDYA
FOTO GALERİ
VIDEO
TAKVİM
BLOG
İLETİŞİM
ÜYE GİRİŞİ
© 1996-2022 Oğuzhan Ceyhan Akademi. Tüm hakları saklıdır.
Kullanım Koşulları & Gizlilik Politikası
design by ixir.